ابزار حفاری اکتشافی و استخراجی

حفاری اکتشافی پودری (Reverse Circulation)

Technidrill

شرکت تکنی دریل فرانسه یکی از سازندگان بزرگ سیستم های حفاری اکتشافی RC یا Reverse Circulation است که با انجام نمونه گیری های پودری با خلوص و سرعت حفاری بالا کمک زیادی به سرعت و دقت عملیات اکتشافی در معادن می نماید.

تکنی دریل سازنده انواع راد های حفاری RC  با کیفیت عالی و تامین کننده چکش های درون چاهی و سرمته های RC از بهترین سازندگان دنیا از جمله Mincon می باشد.

Reverse Circulation

در روش حفاری اکتشافی پودری (Reverse Circulation) از یک لوله حفاری دو جداره استفاده شده و از چکش درون چاهی یا سیستم حفاری روتاری و سرمته های مخصوص بهره گرفته می شود.


RC-Double PipeRC-DTH

Mincon Logo

RC-Tricone

هوای فشرده خروجی از کمپرسور از لوله خارجی به پایین فرستاده شده و همراه با ذرات خاک و سنگ تراشیده شده از درون سوراخهای مته به لوله داخلی وارد شده و به بالا منتقل می گردد. استفاده از لوله دو جداره باعث می شود نمونه های برداشته شده در طول مسیر حرکت با خاک محیط در تماس نبوده و کاملاً تمیز به سطح برسند. همچنین حجم بالای هوای فشرده باعث می شود که نمونه پودری به صورت خشک جمع آوری شود. نمونه پس از خروج از لوله داخلی به یک سیکلون وارد شده و ذرات سنگین به درون کیسه جمع آوری وارد می شوند.

مهمترین مزیت شیوه حفاری RC نسبت به مغزه گیری سرعت بالای حفاری اکتشافی است که باعث می شود هزینه های عملیات حفاری حدود ۲۵ تا ۴۰ درصد کمتر از حفاری مغزه گیری شود.

به کمک حفاری RC می توان تا عمق حدود ۸۰۰ متر رسید و در هر شیفت کاری حدود ۲۰۰ متر را حفاری نمود. (در مقایسه با مغزه گیری که سرعتی به مراتب پایین تر دارد)

قطر حفاری در این شیوه بین ۸۹ تا ۱۴۶ میلیمتر می باشد.

RC-Rig

کاتالوگ تجهیزات و ابزار حفاری RC شرکت تکنی دریل را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید.

  کاتالوگ سیستم حفاری اکتشافی RC شرکت تکنی دریل
برای دانلود لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید.

 Technidrill