درباره شرکت چرخ پارسی

PWRECO-Logo-smallشرکت مشاورین تجهیزات دوار چرخ پارسی در سال ۱۳۸۷ و با هدف ارائه خدمات تخصصی در زمینه های مهندسی، مشاوره، آموزش و تامین تجهیزات و قطعات یدکی انواع تجهیزات دوار (پمپ ها، کمپرسورها، توربین ها …)  در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهی، معدنی و غیره تاسیس شده و توانایی های بالایی در این زمینه دارد.

این شرکت توانایی تامین انواع تجهیزات دوار و قطعات یدکی توربین های گاز، کمپرسورهای گاز و کمپرسورهای هوا را از سازندگان برتر آمریکایی و اروپایی با قیمت های مناسب دارا می باشد و به عنوان نماینده مجاز شرکت های کرال اتریش (KRAL) و پرینز ایتالیا (Prinz) انواع مختلف پمپ های جابجایی مثبت مورد استفاده صنایع مختلف را ارائه می نماید. همچنین این شرکت انواع مکانیکال سیل های مورد استفاده صنایع مختلف را از سازندگان اروپایی مانند لیدرینگ اسپانیا (Lidering) و میکروتم ایتالیا (Microtem) تامین می نماید. بیشتر بدانید

همچنین این شرکت در زمینه تامین انواع لوازم و ماشین آلات حفاری و معدنی و قطعات یدکی آنها از بهترین سازندگان دنیا فعالیت دارد و به عنوان نماینده انحصاری شرکت تکنی دریل (Technidrill) فرانسه  (سازنده لوازم حفاری) و نماینده مجاز TM-Bohrtechnik اتریش (سازنده های ماشین های حفاری استخراجی، میخکوبی…) و ZMC کانادا (سازنده ماشین های حفاری وایرلاین) در ایران محصولات و ماشین آلات این سازندگان را ارائه می نماید. بیشتر بدانید

شرکت مشاورین تجهیزات دوار چرخ پارسی در لیست تامین کنندگان شرکت های بزرگ صنعت نفت و گاز (از قبیل نفت فلات قاره ایران، کالای نفت تهران، مناطق نفتخیز جنوب و غیره)  ثبت شده است و با شرکت های حفاری معدنی بزرگ ایران همکاری می نماید.

درباره چرخ پارسی:

“چرخ پارسی” یا Persian Wheel یکی از قدیمی ترین پمپ های ابداعی بشر است که در ایران باستان ساخته شده و به کمک انرژی حیوانات و زنجیره ای از سطل های به هم بسته شده آب را از چاه بالا می کشیده است. هرچند اطلاعات دقیقی از زمان ابداع این پمپ اولیه وجود ندارد، برخی آن را به زمان ساسانیان نسبت داده اند. مانند بقیه پمپ های اولیه نظیر پیچ ارشمیدس و پمپ پیستونی تسیبیوس، چرخ پارسی نیز یک پمپ جابجایی مثبت محسوب می شود.

چرخ پارسی هم اکنون نیز در برخی از کشورهای دنیا از جمله هندوستان مورد استفاده مردم روستایی قرار می گیرد.

چرخ پارسی

تعمیر و نگهداری پمپ